post

Darmowe zdjęcia – ten temat poruszałem już kilka miesięcy temu. Jednak wówczas skoncentrowałem się na zaprezentowaniu kilku stron internetowych, z których można bezpłatnie pobrać wysokiej jakości fotografie. Tym razem postanowiłem rozszerzyć wspomniane zagadnienie o wtyczki WordPress służące do przeszukiwania banków zdjęć. Każdy z przedstawionych poniżej pluginów został przeze mnie przetestowany.

Darmowe zdjęcia z Pixabay

Pixabay Images: najbardziej popularna wtyczka, ponieważ zainstalowana już ponad 8 tysięcy razy. Dzięki niej możemy korzystać z jednego z najpopularniejszych źródeł darmowych zdjęć, czyli serwisu Pixabay. Po instalacji w panelu edycji stron czy wpisów pojawia się nowy przycisk, pod którym kryje się wyszukiwarka plików z Pixabay. Wybieramy interesującą nas fotografię, jej rozmiar i gotowe. W ustawieniach istnieje możliwość sprecyzowania tego, co chcemy szukać. Prosto, szybko i przyjemnie.

WP Pixabay Search And Insert: wtyczka tylko dwukrotnie oceniana i pobrana ok. 100-krotnie. Należy się wcześniej zarejestrować na Pixabay, żeby korzystać z wtyczki. Później trzeba wpisać nazwę użytkownika oraz klucz API. Podsumowując – gra nie warta świeczki.

Pixabay Images Gallery: przed moim testem wtyczka nie miała żadnej oceny. Umożliwia wstawienie na stronę galerii Pixabay. Wystarczy wkleić odpowiedni shortcode. Zdjęcia można selekcjonować poprzez dodanie różnorakich parametrów.

Darmowe zdjęcia

Pixabay Images Gallery

Image Inject

Image Inject to wtyczka, dzięki której przeszukamy nie tylko Pixabay, ale i Flickr. W przypadku tego drugiego serwisu mamy do wyboru m.in. wyszukiwanie zdjęć według rodzaju licencji. Przydatny plugin i łatwy w obsłudze. Bardziej zaawansowani użytkownicy mają możliwość szerokiej personalizacji poszczególnych elementów.

Image Inject

Image Inject

Free Stock Photos Foter

Ostatnią aktualizację plugin przeszedł przed rokiem, ale nadal spisuje się bez zarzutu. Wtyczka korzysta z zasobów serwisu Foter.com. Dodam, że bardzo obszernych, ponieważ w bazie znajduje się ponoć 220 milionów zdjęć. Free Stock Photos Foter umożliwia nam wstawienie wyszukanego obrazka na dwa sposoby: poprzez dodanie do naszej biblioteki mediów albo korzystając z hostingu Fotera. Oczywiście istnieje opcja edycji plików. Warto przetestować.

Unsplash WP

Wtyczka oferuje fotografie umieszczone na Unsplash.com. Nie jest tak bogato, jak w przypadku wcześniej wspomnianych rozwiązań. Do funkcjonalności pluginu również trudno podchodzić z przesadnym entuzjazmem. Klikamy na wybrane przez nas zdjęcie i… nic. Przynajmniej na pierwszy rzut oka, gdyż obrazek trafia bezpośrednio do biblioteki mediów.