post

W jaki sposób urozmaicić stronę internetową? Trochę nad tym myślałem i w końcu zdecydowałem – jedną z ciekawszych opcji jest prognoza pogody. Pytanie tylko, którą wybrać wtyczkę WordPress. Wybór jest szeroki, ja skoncentrowałem się na najczęściej instalowanych pluginach. Oto garść moich wniosków.

Weather Underground

Źródłem wiedzy dla tej wtyczki jest serwis Wunderground.com. Widget pogodowy ma sporo opcji do wyboru. Począwszy od lokalizacji, po długość prognozy (do 10 dni) czy wygląd ikon albo szablonu. Mamy do dyspozycji również język polski. Wygląda to całkiem fajnie. Po wpisaniu miejscowości w wyszukiwarce, czytelnik jest odesłany do prognozy na Wunderground. W zasadzie trudno się do czegoś przyczepić. Zwłaszcza, że wtyczka jest darmowa.

Weather Underground

Weather Underground

Weather Master

Twórcy reklamują wtyczkę – prognoza pogody jak z telewizji. Huczne zapowiedzi potrafią działać na wyobraźnię. Czar nieco pryska, gdy po instalacji, okazuje się, że plugin oferuje potężne możliwości, lecz tylko wtedy, gdy zakupimy wszystkie dodatki – np. w cenie 35 dolarów dla pojedynczej strony. Cóż, zostaję przy opcji Weather Master Basic. Konfiguracja w języku angielskim nie należy do specjalnie intuicyjnych. Dodatkowo nie wystarczy wpisać nazwy miejscowości. Trzeba korzystać z mapy Google i wkleić szerokość oraz długość geograficzną interesującej nas lokalizacji. Niestety wtyczka odmówiła ze mną współpracy. Być może to moja wina. Nie zamierzam jednak dociekać i rezygnuję z tego rozwiązania, zapewne na zawsze.

Beautiful Yahoo Weather

Pomimo tego, że do wyboru jest wiele wersji języków, to brakuje polskiego. Prognoza oparto na przewidywaniach serwisu Yahoo. Proces konfiguracji również przebiega pod kątem tej witryny. Jak dla mnie nadal miejsce na najwyższym stopniu podium zajmuje Weather Underground.

Beautiful Yahoo Weather

Beautiful Yahoo Weather

WP-Forecast

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to mnogość możliwości do konfiguracji. Do wyboru mamy dwa serwisy: AccuWeather i WeatherBug. Ja wybrałem ten pierwszy. Cieszy polska wersja językowa i szczegółowość. Moim zdaniem widget lepiej prezentuje się wizualnie od dotychczasowego lidera mini rankingu, dlatego w tym momencie testu polecam WP-Forecast. Ale przecież to jeszcze nie koniec…

WP-Forecast

WP-Forecast

Awesome Weather Widget

Spodziewałem się wiele po tej wtyczce, ale moja przygoda z nią miała błyskawiczny finisz. Test odbywa się pod kątem prostoty użytkowania oraz funkcjonalności. Nie wiem jak wygląda użyteczność Awesome Weather Widget. Odpuściłem test z powodu konieczności pozyskania klucza API. Kto wie, może OpenWeatherMap trzeba uznać za doskonałą opcję. Czas poświęcony na rejestrację wolę przeznaczyć na test następnej wtyczki z prognozą pogody.

WP Cloudy

„Nie jestem zwykłym pluginem pogodowym dla WordPress!” – taką zapowiedź możemy przeczytać w ustawieniach wtyczki. Rzeczywiście, opcje typu: „Włączyć olewanie jednostek we wszystkich pogodach?” albo „Włacz olewanie formatu daty we wszystkich pogodach?” nie są powszechnie stosowane. Wtyczka będzie całkiem fajna, gdy doczeka się pełnego spolszczenia. W sumie i tak nie jest źle. Dodam, że prognozę umieszczamy na stronie poprzez shortcode.

WP Cloudy

WP Cloudy

Znasz lepszą wtyczkę? Podziel się z nami!