post

Już wkrótce stacje radiowe zostaną po raz kolejny opanowane przez duet Wham! i nieśmiertelny hit „Last Christmas”. Miliony Polaków zasiądą też przed telewizorami, żeby z wypiekami na twarzy śledzić przygody równie kultowego Kevina. Uroczysty nastrój dopełnią puszki napoju z charakterystycznej ciężarówki producenta popularnego napoju gazowanego. To najlepszy moment, żeby zadbać również o odpowiednią atmosferę na stronie internetowej. Świąteczne wtyczki WordPress przychodzą na ratunek. Sprawdźmy, jak sprawują się w praktyce.

Happy snowman

Świąteczne wtyczki WordPress

Wesoły bałwanek nie jest zbyt ambitną wtyczką. W zamierzeniu twórców wesoły śniegowy stwór ma sobie podskakiwać na ekranie. Niestety u mnie cały czas wisi w powietrzu. Grunt, że uśmiechnięty. Swoją drogą to dobry kandydat do mojego zestawienia dziwnych i w zasadzie bezużytecznych pluginów WordPress 😉

Xmas Snow

Nie poddaje się i kontynuuję testowanie świątecznych wtyczek WordPress. Kolejna z nich działa! Xmas Snow, to nic innego, jak animowane płatki śniegu. Mała rzecz, która zapewne znajdzie grono wielbicieli na te kilka tygodni.

Christmas Music

Wtyczka Christmas Music niesie ze sobą kolejny świąteczny akcent, tym razem w postaci odtwarzanej na stronie piosenki „Jingle Bells”. Muzyka po pewnym czasie zaczyna drażnić, na szczęście można ją wyłączyć – wystarczy kliknąć w ikonkę w prawym dolnym rogu.

Christmas Lights

Świąteczne wtyczki WordPress nie zawsze oznaczają wysoką jakość. Zamiast świątecznych lampek zobaczyłem tylko taki komunikat:

christmas lights

Cóż począć, trzeba usunąć i zainstalować następną.

Christmas Ball on Branch

Ten plugin uruchomił się bez żadnych problemów. W prawym górnym rogu strony pojawiła się poruszająca bombka, wisząca na choince. Wtyczka ma jeden istotny minus – grafika wygląda okropnie. Całkiem niedawno w ramach relaksu odpaliłem emulator starych automatów do gier. Wizualnie podobny poziom do Christmas Ball on Branch. Niektóre produkcje dawały za to znacznie więcej satysfakcji 🙂

Christmas Decorations

christmas decorations

W tym przypadku mamy do czynienia ze swego rodzaju opcją All Inclusive. Na stronie zarówno pada śnieg, jak i trwa odliczanie do rozpoczęcia świąt. Płatki prezentują się nieco ładniej niż te z wtyczki Xmas Snow. Za to pasek z licznikiem przypomina mi bardziej odmierzanie czasu do apokalipsy, ale może się czepiam 😉 Kto chce, niech sam oceni.

Random Christmas Fact Widget

Świąteczne wtyczki WordPress - test

Świąteczne wtyczki WordPress bywają też użyteczne. Random Christmas Fact Widget wstawiamy na stronę jako widget. Plugin zawiera 40 świątecznych ciekawostek prezentowanych w języku angielskim. Szkoda.

Happy Santa

Wtyczka z poruszającym się na stronie świętym Mikołajem pozwala nam dostosować między innymi szybkość Mikołaja oraz kierunek i szybkość przemieszczania. Ulubieniec najmłodszych (ale i nie tylko) występuje w różnych opcjach stylistycznych. Czasami z reniferami, czasami samotnie. Tyle dobrego, ponieważ pod względem estetycznym i jakości grafiki wygląda to nędznie.

Christmas Countdown Widget

Świąteczne wtyczki WordPress

Mój test pt. świąteczne wtyczki WordPress dobiega końca. Ostatnim pluginem jest Christmas Countdown Widget. Sympatyczny św. Mikołaj oznajmia, że do świętowania pozostało mniej niż miesiąc. Świetna wiadomość!

Nieśmiało spytam Was, ale nie o świąteczne wtyczki WordPress. Mianowicie – która część Kevina jest Waszą ulubioną? 🙂