post

Joost de Valk, czyli Yoast, legendarny już twórca pluginów WordPress wypuścił nową wtyczkę, którą warto przynajmniej przetestować. Mowa o Yoast Comment Hacks. Bezpłatny produkt służy do szybkiego i wygodnego zarządzania komentarzami. Wszystko za sprawą pięciu modułów. Jakich? O tym poniżej.

Minimalna długość komentarza

Yoast Comment Hacks

Moduł minimalnej długości komentarza

Napisałeś wiekopomny post o długości kilku tysięcy znaków. Z niecierpliwości czekasz na rozpoczęcie zażartej i obszernej dyskusji. Przygotowałeś szereg dodatkowych argumentów na potwierdzenie tezy zawartej w tekście i w końcu jest, pierwszy komentarz. Niestety, to lakoniczny zlepek kilku liter. Myślisz sobie – lepiej, żeby ten ktoś w ogóle nie komentował. Z wtyczką Yoast Comment Hacks możesz ustawić minimalną długość komentarza, dzięki czemu zmusisz komentujących do większego wysiłku. Osobiście rekomenduję zachowanie zdrowego rozsądku. Przesadnie wyznaczony limit przyniesie skutek odwrotny od zamierzonego.

Przejrzyste powiadomienia e-mail

Yoast Comment Hacks

Powiadomienie mailowe

Nowy komentarz do twojego wpisu – ten komunikat otrzymany w mailu niesie ze sobą kilka dodatkowych informacji. Yoast postawił na przejrzystość przy zachowaniu optymalnej funkcjonalności. Widzimy najważniejsze dane, całą resztę ograniczono do niezbędnego minimum, bez utraty praktyczności. Mała rzecz, a cieszy. Yoast po raz kolejny udowadnia, że zawsze można zrobić coś lepiej, należy koncentrować się nawet na najmniejszych detalach.

Przekierowanie po komentarzu

Yoast Comment Hacks

Podziękowanie za komentarz

Wtyczka umożliwia również bardzo miłą rzecz dla komentujących. Po przesłaniu komentarza można stworzyć przekierowanie np. do strony z podziękowaniem za aktywność. Yoast zaprezentował na swojej witrynie to rozwiązanie, przy okazji tworząc doskonałe Call To Action: chcesz zobaczyć, jak to działa? Zostaw komentarz 🙂 Nie muszę wspominać, że internauci pozytywnie reagują na takie wezwanie do akcji. Słowa wdzięczności połączone z krótkim zaprezentowaniem oferty mogą przynieść wymierne korzyści autorowi, a już z pewnością pozostawią dobre wrażenie. Miłe słowa zawsze są mile widziane 😉

Szybkie wiadomości e-mail

Yoast Comment Hacks

Moduł szybkich wiadomości e-mail

Zarządzanie komentarzami WordPress ułatwimy sobie również za sprawą szybkiego dostępu do przesyłania wiadomości mailowych do osób udzielających się pod danym wpisem. Istnieje możliwość wysyłania wiadomości nie tylko do jednego użytkownika, ale i całej grupy. Przydatna opcja, lecz nie zawsze przyniesie pożądany skutek. Z doświadczenia wiem, że internauci wciąż lubują się w podawaniu fikcyjnych adresów. Na szczęście środowisko WordPress cechuje zdecydowanie bardziej dojrzałe podejście.

Opcja parent

Na koniec pozostawiłem sobie moduł, który sprawdzi się w kwestii utrzymaniu porządku podczas zażartej dyskusji, angażującej wiele osób. Każdemu zdarza się odpowiedzieć na niewłaściwy komentarz, co czasami torpeduje ciekawą dyskusję. Z wtyczką Yoast Comment Hacks z łatwością doprowadzimy do właściwego ładu.

Znacie lepsze wtyczki do zarządzania komentarzami w WordPress? Z niecierpliwością czekam na opinie 🙂